Szpital Dziecięcy Polanki szkoli rodziców.

Szpital Dziecięcy Polanki szkoli rodziców.

15 maja w Szpitalu Dziecięcym Polanki wznowiono działalność Szkoły Atopii. Na pierwsze spotkanie przybyło prawie 40 rodziców i opiekunów dzieci z problemami alergii i atopii.

- Podczas spotkań staramy się przekazać najważniejsze informacje związane
z przebiegiem choroby. Zależy nam żeby rodzice i opiekunowie mieli możliwość wymiany doświadczeń i żeby znaleźli odpowiedzi na nurtujące ich pytania, powiedziała lek. med. Justyna Dolny, alergolog.

W ramach organizowanych darmowych szkoleń rodzice dzieci chorych na atopowe zapalenie skóry (AZS) poznają zasady leczenia i pielęgnacji skóry. Dowiadują się, jakie są obecne możliwości diagnostyczne, terapeutyczne, jaka powinna być prawidłowa dieta, rozmawiają o funkcjonowaniu dzieci z AZS w codziennym życiu.

- Rodzice, którzy pierwsi raz przeżywają diagnozę swojego dziecka, są pełni obaw. Po szkoleniu u nas, widzimy jak zaczyna ogarniać ich uczucie pewności i spokoju. Staramy się im pomóc w zmaganiach z chorobą, dodaje Olga Świdzicka, Specjalista ds. promocji zdrowia.

Przy Oddziale Alergologii i Chorób Płuc w Szpitalu Dziecięcym Polanki od prawie 10 lat działa Szkoła Atopii. Przez ten czas przeszkolonych zostało ok 1000 osób (nie licząc osób przebywających na oddziale). Od 2017 Szkoła Atopii nosi nazwę imienia dr Teresy Małaczyńskiej, która była założycielem Szkoły Atopii, wybitnym lekarzem, nauczycielem oraz ekspertem w dziedzinie Atopowego Zapalenia Skóry.

Partnerem Szkoły Atopii jest Fundacja Sport na Zdrowie.

Kolejne spotkanie w ramach Szkoły Atopii zaplanowane jest na początek lipca.

18. Maj 2017