Wspaniały prezent dla szpitala od firmy Hartmann z Gdyni

Wspaniały prezent dla szpitala od firmy Hartmann z Gdyni

4 lipca br. odbyło się uroczyste przekazanie dwóch specjalistycznych łóżek zakupionych przez firmę Hartmann Crew Consultants Sp. z o. o. z Gdyni dla Szpitala Dziecięcego Polanki. Łóżka do specjalistycznej terapii pediatrycznej trafiły na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. „Podczas obchodów firmowego Bożego Narodzenia, firma Hartmann Crew Consultants zorganizowała – tak jak w poprzednich latach - zbiórkę charytatywną, a zebrane środki przeznaczono na zakup dwóch łóżek dla szpitala Polanki” – powiedział Krzysztof Stolarczyk Prezes Zarządu firmy. W roku 2015 po naszej zbiórce zakupiliśmy łóżko dla szpitala Polanki, które wspomagało ratowanie życia dzieci od pierwszego dnia. Mamy nadzieję, że przekazane dziś kolejne dwa łóżka wzmocnią możliwości ratowania życia w tym wspaniałym szpitalu” – dodał Prezes Stolarczyk.

W imieniu całego szpitala i naszych małych pacjentów, dziękujemy za wspaniały dar, który będzie służył do ratowania życia dzieci” – powiedziała Małgorzata Paszkowicz Prezes Szpitala Polanki. „Przekazuje specjalne podziękowania dla marynarzy zatrudnionych na statkach w Grupie Hartmann’a, ich współmałżonków oraz armatorów: Intership Navigation, Donnelly Tanker Management, Hartman Shipping Services i innych, którzy tak szczodrze wsparli inicjatywę, bardzo, bardzo dziękujemy” – dodała Małgorzata Paszkowicz.

Przekazane łóżka będą wykorzystywane podczas intensywnej opieki nad pacjentem na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.  Łóżka cechuje m.in. ruchoma część do leżenia, duży udźwig, mocna i stabilna konstrukcja, wyjmowane szczyty i powłoki antystatyczne. Szpital Dziecięcy Polanki jest jedną z dwóch placówek na terenie województwa pomorskiego posiadających OIOM dla osób do 18 roku życia.

05. Lipiec 2018
Jarosław Cejrowski