Uszyj jasia

Uszyj jasia

23 lutego w Galerii Bałtyckiej odbyła się akcja „Uszyj jasia”. Wszyscy chętni mogli uszyć poszewki na poduszki dla maluchów przebywających w gdańskim szpitalu Dziecięcym Polanki.  Podczas akcji uszyto 230 poszewek.

Pomysłodawczynią akcji jest Natalia Bielawska, mama 8-letniego obecnie Bruna. Kiedy 6 lat temu trafiła z synkiem do szpitala, zauważyła, że na oddziale dla dzieci brakuje poszewek. Kilka dni później poprosiła znajome blogerki o pomoc w uszyciu kolorowych poszewek.

Do dziś dzięki akcji udało się uszyć ponad 12 tysięcy poszewek, które trafiły na oddziały pediatrii do niemal stu szpitali w całej Polsce. - Zdarza się, że placówki, którym przekazaliśmy pościel, po jakimś czasie odzywają się do nas z prośbą o ponowną pomoc, ponieważ poszewki już się zużyły. To dowód na to, że ta akcja wciąż jest ważna i potrzebna  mówią organizatorzy.

W imieniu małych pacjentów Szpitala Dziecięcego Polanki dziękujemy wszystkim za dobre serce, poświęcony czas i udział w tej wyjątkowej akcji. Dziękujemy także organizatorom: firmie produkującej maszyny do szycia JUKI i dystrybutorowi maszyn Anwo, Galerii Bałtyckiej oraz fimie pr inspiration z Krakowa.

25. luty 2019
[user:field_firstname] [user:field_surename]