Poznaj 6 kroków Pacjenta Oddziału Jednego Dnia

Rozmiar tekstu:

Current Size: 100%

1. Konsultacje u specjalisty

W celu ostatecznej kwalifikacji do zabiegu, uzgodnienia dogodnego terminu, skierowania na badania niezbędna jest wizyta u specjalisty, który będzie wykonywał dany zabieg.

Zobacz  pełną listę zabiegów i lekarzy specjalistów wykonujących zabiegi w Szpitalu Dziecięcym Polanki.

2. Przyjęcie na Oddział Jednego Dnia

Dziecko pojawia się z rodzicem na czczo (4-5 godzin bez jedzenia i picia) o wyznaczonej porze na oddziale z kompletem dokumentów, piżamką (może wziąć także ulubioną zabawkę) i jest umieszczanie w sali przygotowawczej, gdzie oczekuje na zabieg w towarzystwie rodzica.

3. Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem pacjent jest konsultowany przez anestezjologa dziecięcego, który bada dziecko, wyklucza wystąpienie niepożądanych infekcji, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu w terminie. Następnie dziecko otrzymuje lek o działaniu przeciwlękowym i uspokajającym.

4. Zabieg

Zabieg wykonywany jest przez specjalistę chirurga dziecięcego/laryngologa. Odbywa się na bloku operacyjnym w asyście anestezjologa dziecięcego. Pacjent otrzymuje pełne znieczulenie./chyba, że na etapie konsultacji ze specjalistą ustalono inaczej/

5. Sala wybudzeń

Po zabiegu pacjent jest przewieziony do sali wybudzeń, gdzie jego funkcje są monitorowane, znajduje się pod opieką pielęgniarki. Rodzic może towarzyszyć dziecku.

6. Wypis

Gdy sytuacja jest stabilna, nie wystąpiły żadne powikłania - pacjent zostaje wypisany tego samego dnia do domu, otrzymując listę zaleceń lekarskich oraz wyznaczony termin kontroli u lekarza. W niektórych przypadkach czas pobytu na oddziale może ulec wydłużeniu w celu dalszej obserwacji w warunkach szpitalnych.