Deklaracja dostępności Szpitala Dziecięcego Polanki
im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku sp. z o.o.
Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku sp. z o.o. zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku sp. z o.o..
-
Data publikacji strony internetowej:
-
Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- * niekompletna Dostępność architektoniczna – sukcesywne uzupełnianie treści odnośnie dostępności architektonicznej.
- * część grafik opublikowanych przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej, nie spełnia wymogów minimalnego kontrastu dla osób niedowidzących oraz opisu alternatywnego. Zmiany są wprowadzane sukcesywnie dla starszych grafik.
- * pliki PDF, DOC itp. - redaktorzy starają się ograniczyć do minimum korzystanie z takich plików i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie. Serwis zawiera dokumenty PDF, które np. są skanami dokumentów. W miarę możliwości będziemy to aktualizować.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
-
Deklarację sporządzono dnia:
-
Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Magdalena Jarzyna.
- E-mail: [email protected]
- Telefon: 58 520 93 60
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Biuro Zarządu Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku sp. z o.o.
-
Adres: ul. Polanki 119
80-308 Gdańsk - E-mail: [email protected]
- Telefon: 58 520 93 00
- EPUAP: szpitalpolanki119
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
- przestrzenie komunikacyjne budynków wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa – winda),
- instalacja urządzeń lub zastosowanie środków technicznych i rozwiązań architektonicznych w budynku, które umożliwiają dostęp do wszystkich pomieszczeń – rampy podjazdowe, winda, poręcze
- zapewnienie informacji na temat rozkładu pomieszczeń w budynku, co najmniej w sposób wizualny i dotykowy lub głosowy – tablice informacyjne, instrukcje przeciwpożarowe z rozkładem pomieszczeń
- zapewnienie osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji lub ich uratowania w inny sposób – komunikaty dźwiękowe, oznaczenia dróg ewakuacyjnych, szkolenia i instrukcje dla osób funkcyjnych z zakresu ochrony przeciwpożarowej i zasad postępowania na wypadek ewakuacji
Instytucja zlokalizowana jest pod adresem: 80-308 Gdańsk, ul. Polanki 119. W lokalizacji znajduje się 5 budynków.
Do głównycho wejść prowadzi bezpośrednia droga dojazdowa. Teren wokół budynków jest utwardzony.
Na terenach spółki znajdują się miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Miejsca te są zazwyczaj najbliżej głównego wejścia do budynku.
W Budynku głównym - Budynku nr 1 - Windy są dostosowane do osób z niepełnosprawnością. Windą można wjechać na wszystkie piętra. Pacjenci Poradni Rehabilitacyjnej posiadają osobny dostęp do windy zewnętrznej bezpośrednio prowadzącej do poradni.
W Budynku nr 2 znajduje się podjazd dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych. Administracja, Biuro Zarządu oraz Kasa znajdują się na 1 piętrze, bez windy. Osoby niepełnosprawne mają możliwość kontaktu osobistego z Zarządem Szpitala oraz pracownikami administracji po uprzednim zgłoszeniu się do Rejestracji Przychodni - parter Budynku nr 2.
W Budynku nr 4 - Winda jest dostosowana do osób z niepełnosprawnością. Windą można wjechać na wszystkie piętra.
W budynku nr 3,5 brak windy.
W budynku nr 1,2,4 znajdują się toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W lokalizacji nie ma oznaczeń w alfabecie Braila ani oznaczeń kontrastowych dla osób niewidomych i słabowidzących. Nie zapewniamy wstępu do budynku osobie korzystającej z psa asystującego.
Na wniosek osoby uprawnionej istnieje możliwość porozumiewania się z tłumaczem języka migowego. Szpital posiada możliwość zapoznania się z prawami pacjenta w alfabecie Braila.
Informacje dodatkowe
Ułatwienia
Funkcjonalności strony dla osób ze specjalnymi potrzebami, zastosowane ułatwienia
- Powiększ tekst
- Pomniejsz tekst
- Wysoki kontrast
- Czytelna czcionka
- W serwisie można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki
- Serwis jest rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych
- Serwis zapewnia obsługę zarówno za pomocą klawiatury jak i myszki
- Dla osób z trudnością ruchową serwis posiada nawigację przy pomocy klawisza TAB, nawigacja za pomocą klawisza TAB i strzałek kierunkowych, a także nawigacja za pomocą klawiszy strzałek kierunkowych i klawisza ENTER
- Serwis posiada wyszukiwarkę treści na stronie
- Elementy interaktywne (takie jak odnośniki, czy przyciski) mają wyraźne oznaczenie (podkreślenie, a w wersji wysokiego kontrastu posiadają kolor żółty)