Przekształcenie Szpitala w Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością

Przekształcenie Szpitala w Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością

Szanowni Państwo ! Drodzy Rodzice !

Z dniem 28 września 2012 roku Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Gdańsku, po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego został przekształcony w Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Fakt przekształcenia nie zmienia nic w dotychczasowych zasadach działalności Szpitala, zasadach kontraktowania świadczeń zdrowotnych oraz w zasadach przyjmowania pacjentów i udzielania świadczeń zdrowotnych. Działalność lecznicza prowadzona jest w następujących przedsiębiorstwach:

• Szpital Dziecięcy Polanki
  • Przychodnia Specjalistyczna Polanki
  • Zakład Opiekuńczo - Leczniczy Abrahama

Można zadać pytanie dlaczego przekształcenie skoro w zasadach działalności Szpitala nic się nie zmienia???

Szanowni Państwo ! Drodzy Rodzice !

W zasadach działalności Szpitala nie zmienia się nic, ponieważ Szpital nadal będzie udzielał świadczeń zdrowotnych w oparciu o kontrakt z Pomorskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia, natomiast przekształcenie Szpitala w Spółkę kapitałową ze stu procentowym udziałem Samorządu Województwa Pomorskiego, podmiotu odpowiedzialnego za kształtowanie polityki zdrowotnej w województwie, ma na celu zwiększenie szansy rozwoju Szpitala Dziecięcego Polanki w taki sposób aby możliwe było kompleksowe udzielanie świadczeń zdrowotnych dzieciom i młodzieży województwa pomorskiego w zakresie diagnostyki, profilaktyki i leczenia.

Pilna i konieczna jest rozbudowa Szpitala, rozszerzenie zakresu udzielanych świadczeń zdrowotnych a także poprawa warunków pobytu małych Pacjentów i Was Rodziców, o ile Wasze dziecko musi trafić do Szpitala.

Szpital Dziecięcy Polanki nie przekształcał się w celu jego „oddłużenia”, ponieważ jego sytuacja finansowa od kilku lat jest bardzo stabilna. Po wewnętrznych dyskusjach uznano, że jedyną szansą na dalszy rozwoju Szpitala jest zmiana formy prawnej jego działalności.

Przekształcenie nie jest zagrożeniem dla pacjentów i pracowników Szpitala !!!

Przekształcenie jest wielką szansą, przed którą stanął Szpital !!!

Szpitala Dziecięcego Polanki

im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku