Uroczystość Dnia Pielęgniarek i Położnych

Rozmiar tekstu:

Current Size: 100%

Uroczystość Dnia Pielęgniarek i Położnych

12 maja w kalendarzu służby zdrowia to szczególny dzień - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Historia tego święta nawiązuje do daty urodzin twórczyni pielęgniarstwa, Florencji Nightingale - inicjatorki pierwszej szkoły pielęgniarskiej.

 

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej jest okazją do spotkania tego środowiska w szerszym niż na co dzień gronie. Obchody tego najważniejszego święta dla pielęgniarek z naszego szpitala zorganizowano w dniu 9 maja 2012 r.

 

Najważniejszymi gośćmi były przede wszystkim pielęgniarki uhonorowane „Złotym Czepkiem” oraz Dyplomami uznania za wzorową pracę w Ochronie Zdrowia.

 

Dyrektor Szpitala Dziecięcego Polanki - Tadeusz Podczarski, Dyrektor ds. Pielęgniarstwa - Jolanta Madej wraz z Przewodniczącą Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych - Anną Wonaszek oraz Wiceprzewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych - Danutą Adamczyk - Wiśniewską wręczali wyróżnienia gratulując koleżankom z naszego szpitala.

 

Złoty Czepek:

 1. Alina Boguska

 2. Seweryna Wesołowska

 

Dyplomy wyróżnienia za wzorową pracę w Ochronie Zdrowia:

 1. Beata Myszk

 2. Jolanta Bereza

 3. Danuta Lewandowska

 4. Anna Chudy

 5. Agnieszka Hnat

 6. Ewa Kaniewska

 7. Marzena Wiśniewska

 8. Łucja Ryszkiewicz

 9. Małgorzata Tworzydło

 

Uroczystość swoim występem artystycznym uświetnił Zespół taneczny „SKARBË” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pomieczyńskiej Hucie.

 

Wszystkim Pielęgniarkom i Położnym zatrudnionym w Szpitalu Dziecięcym Polanki składamy serdeczne podziękowania za serce i wysiłek wkładany w wykonywanie codziennych obowiązków, laureatkom serdecznie gratulujemy wyróżnień.

 

Zdjęcia:

 

Dodane: 
10. Maj 2013
Autor: 
M.B