Festyn „Misie Dzieciom” za nami

Festyn „Misie Dzieciom” za nami

Kilkaset osób odwiedziło Festyn „Misie Dzieciom”, który odbył się 17 listopada w CH Alfa Centrum w Gdańsku.  Wydarzenie to wspólna inicjatywa naszego szpitala i centrum handlowego.  Misie Dzieciom to zabawa połączona z profilaktyką zdrowotną, a wszystko w związku z przypadającym w listopadzie Dniem Pluszowego Misia.

Podczas festynu dzieci mogły uczestniczyć w zabawach i wielu konkursach z nagrodami. Odbywały się pokazy kursu pierwszej pomocy „Miś ratownik”, które były prowadzone przez wykwalifikowanych ratowników medycznych. Rodzice mogli porozmawiać z lekarzami specjalistami Szpitala Dziecięcego Polanki (alergologiem, pulmonologiem, pediatrą) oraz zaznajomić się z ofertą naszej placówki. W ramach profilaktyki zdrowotnej można było dokonać analizy składu ciała, porozmawiać z dietetykiem oraz uzyskać porady w szkole astmy, atopii i anafilaksji.

Celem festynu było także pokazanie dzieciom, że kontakt ze szpitalem oraz lekarzami nie musi być traumatycznym przeżyciem.

Bardzo dziękujemy wszystkim za tak liczną obecność, a dzieciom za wspaniałą zabawę :)

20. Listopad 2018