Uczniowie V LO z prezentami na Polankach

Uczniowie V LO z prezentami na Polankach

Licealiści z gdańskiej piątki znowu pomagają małym pacjentom ze szpitala na Polankach. Młodzież w czasie klasowych wigilii zbierała pieniądze, które przeznaczono na zakup sprzętu i wyposażenia dla oddziału niemowlęcego w gdańskim szpitalu dla dzieci.

Na pomysł zorganizowania akcji wpadła nauczycielka języka angielskiego w V Liceum Ogólnokształcącym Katarzyna Tusk-Olczak. - Każda klasa podczas wigilii zbierała pieniądze do osobnej puszki. Niektórzy uczniowie zrezygnowali ze swoich prezentów gwiazdkowych, aby pieniądze przeznaczyć właśnie na szpital. Udało się zebrać prawie 1500 złotych.

Jak dodaje Dagmara Kondracka-Dajnowicz, ordynator oddziału niemowlęcego i noworodkowego, do szpitala trafiły między innymi aparaty do mierzenia bezdechu. - To sprzęt niezbędny do monitorowania ciężko chorych dzieci. Otrzymaliśmy też inhalatory pneumatyczne do przekazywania leków drogą wziewną, które przydadzą się w leczeniu infekcji dróg oddechowych czy astmy oskrzelowej. Wśród prezentów jest też wyposażenie łóżeczek dla dzieci - kocyki i kolorowe kołderki.

To nie pierwszy raz, kiedy uczniowie piątki zbierali pieniądze dla szpitala dziecięcego na Polankach. W ubiegłym roku podczas festynu z okazji Dnia Dziecka młodzież zebrała środki, za które zakupiona została pompa infuzyjna oraz inhalatory i nebulizatory.

05. Marzec 2019
[user:field_firstname] [user:field_surename]