Akcja RMF FM. Szpital otrzymał strefę komfortu dla dzieci.

Rozmiar tekstu:

Current Size: 100%

Akcja RMF FM. Szpital otrzymał strefę komfortu dla dzieci.

Akcja radia RMF FM w Szpitalu Polanki. Dzięki charytatywnym blokom reklamowym z dnia dziecka w Szpitalu powstała specjalna strefa komfortu dla dzieci.

Mamy w końcu salę, w której jest kolorowo, wesoło, jest dużo sprzętu, z którego dzieci mogą skorzystać. Sama bym chętnie usiadła na tych małych krzesełkach, ale zostawię je dzieciom. Widzę, że są kolorowanki, które mogą zarówno małych, jak i dużych odstresować - powiedziała podczas otwarcia sali Małgorzata Paszkowicz, prezes szpitala.

Od razu po otwarciu z sali zaczęli już korzystać mali pacjenci. Na początku w ruch poszły kolorami ułożone kredki i przybory do malowania. Tak urządzona sala powoduje redukcję stresu i nudy. To miejsce, gdzie mogą bawić się, wypoczywać, obejrzeć bajkę. To wpływa na ich samopoczucie w szpitalu i na chwilę można zapomnieć, w jakim jest się miejscu - mówi Wiesława Pędzierska, lekarz na oddziale Alergologii i Chorób Płuc.

Z tej sali korzystać będzie też przyszpitalna szkoła. Bardzo chciałbym podziękować dziennikarzom za pomoc, bo wiem, że własnymi siłami tutaj działaliście, odświeżyliście to miejsce, pomalowaliście. Jesteśmy na prawdę pod wielkim wrażeniem. Żałuję, że na niektóre rzeczy jestem już za duży - mówi Tomasz Kulawy, dyrektor szkoły.

Sala mieści się w budynku Oddziału Alergologii i Chorób Płuc.

Dodane: 
30. Lipiec 2019