Poradnia Rehabilitacyjna po remoncie

Rozmiar tekstu:

Current Size: 100%

Poradnia Rehabilitacyjna po remoncie

Dobiegł końca drugi etap remontu w Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego

w Gdańsku. W jego efekcie oddano do użytku Poradnię Rehabilitacyjną. Ta część inwestycji kosztowała prawie 1,7 mln zł.

W uroczystym otwarciu wyremontowanej poradni 28 sierpnia 2020 r. wzięła udział m.in. członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska.

Nowy sprzęt rehabilitacyjny

Poradnia Rehabilitacyjna w Szpitalu na Polankach istnieje od 29 maja 2007 r. Ostatnio została zmodernizowana i przeniesiona do nowego miejsca. Obecnie znajduje się na parterze budynku nr 1. Po remoncie w poradni powstały dwie sale terapeutyczne wyposażone m.in. w stoły do rehabilitacji, drabinki, lustra oraz podciąg do łóżka rehabilitacyjnego. Utworzono gabinet lekarski, a gabinety zostały wyposażone w sprzęt do laseroterapii, hydroterapii, elektroterapii oraz magnetoterapii. Na terenie poradni są też: szatnia dla pacjentów, pokój socjalny wraz z sanitariatami, punkt rejestracyjny oraz sanitariaty dla pacjentów przystosowane dla osób niepełnosprawnych i brudownik. – Dzięki remontowi polepszyła się opieka nad małymi pacjentami i poprawiły warunki pracy rehabilitantów. Wreszcie nasza poradnia spełnia wszystkie standardy związane z rehabilitacją dzieci – mówiła prezes szpitala Małgorzata Paszkowicz.– Rocznie z jej usług korzysta około 2 tys. dzieci – dodał rzecznik placówki Jarosław Cejrowski.

Wejścia dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych

Ponadto, dzięki remontowi pacjenci mogą korzystać z dwóch oddzielnych wejść do budynku. Jedno z nich zostało dobudowane w formie platformy kabinowej dla osób niepełnosprawnych z dodatkowym wiatrołapem. – Takie rozwiązanie zapewni w szczególności komfortowy dostęp do budynku dzieciom poruszającym się na wózkach oraz rodzicom z małymi dziećmi. Tym samym przyczyni się do poprawy jakości i dostępności udzielanych świadczeń – wyjaśniała członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska. W celu poprawy dostępności osobom niepełnosprawnym od strony ulicy Polanki zmodernizowano też wejście na teren szpitala poprzez zapewnienie bezkolizyjnego wjazdu wózków podjazdem. – Koszt drugiego etapu wyniósł 1,68 mln zł, przy czym część wyposażenia i sprzętu została przeniesiona z pierwotnej lokalizacji – dodała Kapała-Sokalska.

Źródło – pomorskie.eu

 

 

Dodane: 
28. Sierpień 2020