Tomograf komputerowy za ponad 2 mln złotych przekazany przez WOŚP

Rozmiar tekstu:

Current Size: 100%

Tomograf komputerowy za ponad 2 mln złotych przekazany przez WOŚP

W piątek 25 czerwca Fundacja WOŚP przekazała Szpitalowi Dziecięcemu Polanki  Gdańsku tomograf komputerowy o wartości 2,3 mln złotych.

Urządzenie zostało zakupione ze środków zebranych podczas 27. Finału WOŚP i zbiórce do ostatniej puszki Prezydenta Gdańska, zainicjowanej po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.  W sumie w ciągu 29 Finałów Fundacja WOŚP przekazała do Szpitala Dziecięcego Polanki urządzenia za blisko 5 mln zł.

Przekazany tomograf komputerowy to model Somaton Go Top produkcji Siemens nowoczesny aparat, zapewniający bardzo wysoką jakość obrazowania przy zastosowaniu znacznie obniżonego poziomu dawki promieniowania. Umożliwia szybkie i właściwe rozpoznanie, jak również sprawdzenie efektywności wdrożonej terapii. Jego obsługa oparta jest w dużym stopniu na bezprzewodowym tablecie, co znacznie zwiększa komfort zarówno pacjenta, jak i personelu placówki.

„Szpital Dziecięcy Polanki od dawna zabiegał, aby posiadać na wyposażeniu tomograf komputerowy.  Jest to sprzęt, który podnosi rangę szpitala, wprowadza wyższy standard i jakość naszych działań na rzecz pacjentów. Możemy znacznie szybciej i dokładniej diagnozować dzieci.  Badanie za pomocą tomografu komputerowego jest bezbolesne  i nieinwazyjne. Dostarcza szczegółowych informacji, które można przetworzyć cyfrowo na obrazy trójwymiarowe.  Badanie trwa krótko pomimo tego jest bardzo szczegółowe.  Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wreszcie i nasz szpital posiada tomograf komputerowy i to na najwyższym światowym poziomie. Dziękujemy Fundacji WOŚP, Patrycji Krzymińskiej za akcję ostatnia Puszka Pana Prezydenta oraz wszystkim sponsorom, którzy pomogli przygotować pomieszczenia pracowni to wielka chwila dla Szpitala Polanki" – powiedziała Prezes Zarządu Szpitala  Małgorzata Paszkowicz

Adaptacja pomieszczenia pod TK została wykonana dzięki wsparciu  darczyńców - udało się zebrać ponad 230 tys. zł.

“Gdańsk to ważne miejsce na naszej orkiestrowej mapie. Do tej pory przekazaliśmy urządzenia o wartości ponad 43 milionów złotych. Cieszymy się, że ten sprzęt widać na każdym kroku, lekarze z niego korzystają i ta pozytywna finałowa energia oraz wsparcie darczyńców WOŚP pomaga diagnozować i leczyć małych pacjentów”. - powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP

 W uroczystości wzięli udział również: Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz wolontariuszka i założycielka zbiórki “Ostatniej puszki Prezydenta Adamowicza” Patrycja Krzymińska. 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od początku istnienia przekazała Szpitalowi Dziecięcemu Polanki w Gdańsku sprzęt o wartości prawie 5 mln zł. Wśród przekazanych urządzeń są m.in: aparaty do USG, gastroskopii i kolonoskopii, pompy infuzyjne, tor wizyjny wraz z oprzyrządowaniem do usuwania ciał obcych z dróg oddechowych oraz systemy monitorowania pacjenta wykorzystywane na Oddziale Intensywnej Terapii.

 

Zdjęcia - Grzegorz Adamek, Facebook https://www.facebook.com/silesianfotocom

 

 

Dodane: 
25. Czerwiec 2021